Jeśli nie chcesz mieć problemów z erekcją – nie rób tego!

Jeśli nie chcesz mieć problemów z erekcją – nie rób tego!

Choć ogólnie wiadomo, że głównymi przyczynami zaburzeń erekcji są problemy psychiczne lub organiczne, to jednak większości z nich można skutecznie przeciwdziałać.

Brak wzwodu, brak erekcji – co do tego prowadzi?

Z psychologicznego punktu widzenia przyczyną niektórych kłopotów ze wzwodem są inne problemy, natury psychicznej. Niekoniecznie chodzi o ciężkie choroby, raczej o pewnego rodzaju trudności, jak przedłużający się stres, napięcie w pracy, wyczerpanie fizyczne lub psychiczne czy nawet nieśmiałość[1].

Psychologiczne przyczyny problemów bardzo łatwo jest zdiagnozować. Każdy z nas może odróżnić je od przyczyn organicznych. W jaki sposób? Wystarczy po prostu odpowiedzieć sobie na pytanie, czy trudności w osiągnięciu lub utrzymaniu wzwodu pojawiają się tylko podczas kontaktu z kobietą, czy na przykład również w trakcie masturbacji.

Jeśli mężczyźnie udaje się osiągnąć erekcję w samotności, to znaczy, że w momencie inicjowania kontaktu seksualnego z partnerką dochodzi do oddziaływania czynników psychicznych, które są głównym źródłem problemu.

W leczeniu problemów z erekcją istotne jest podjęcie szybkiego działania, by się one nie utrwaliły. Nawet wtedy, gdy dotyczą młodego mężczyzny.

Problemy z erekcją spowodowane psychiką – co zrobić?

Mężczyźni cierpiący na problemy z erekcją występujące na tle psychicznym najczęściej kierowani są przez swoich lekarzy do seksuologów. Mogą też podjąć samodzielne leczenie za pomocą leków na erekcję dostępnych w aptekach bez recepty (np. MaxOn Active), które ułatwiają osiągnięcie wzwodu podczas pobudzenia seksualnego.

Zaburzenia erekcji – jak im zapobiegać?

1. Zadbaj o odpowiedni wypoczynek

Pracując codziennie po kilkanaście godzin na dobę, trudno oczekiwać od swojego organizmu, by był cały czas w gotowości. Zarówno przeciążenie psychiczne, jak i fizyczne, to główne przyczyny problemów z erekcją.

Jeśli podejrzewasz, że właśnie w tym tkwi źródło twoich dolegliwości, to zwolnij trochę, wyjedź choćby na krótki wypoczynek, by się zrelaksować i nabrać dystansu do świata oraz ochoty na sex. A na przyszłość zarezerwuj sobie czas, który będziesz regularnie przeznaczał na wypoczynek.

2. Nie myśl o swoich problemach

Stres jest największym winowajcą problemów seksualnych. W związku z tym nie możesz dolewać benzyny do ognia i stale zamartwiać się swoją chwilową niedyspozycją. Każdy mężczyzna miewa w swoim życiu okresy, w których nie jest maksymalnie sprawny seksualnie, co wcale nie oznacza, że stanie się impotentem.

Jeśli jednak ten czas chwilowej niedyspozycji się przedłuża, to po prostu udaj się do lekarza lub do apteki po lek na erekcję i rozwiąż problem, zamiast się zamęczać i wprowadzać się w błędne koło.

3. Zwiększ ilość ruchu

Wykonujesz pracę siedzącą, a wieczorami przesiadujesz w domu przed komputerem lub telewizorem? To bardzo szkodliwe nie tylko dla twojego zdrowia, ale również dla potencji. Zmień styl życia, wybierz się na codzienny spacer, wprowadź do diety więcej warzyw i owoców, a w niedługim czasie zobaczysz pozytywne zmiany nie tylko w wyglądzie sylwetki, ale również w swojej potencji[1].

4. Rzuć lub chociaż ogranicz palenie papierosów

Wypalając paczkę papierosów codziennie przez kilkanaście lat, musisz się liczyć nie tylko z ewentualnością wystąpienia w przyszłości raka płuc, ale również problemów z erekcją.

Zaburzenia wzwodu mogą pojawić się okresowo u każdego mężczyzny i zazwyczaj po wprowadzeniu pewnych zmian w życiu dość szybko przemijają. Mimo to warto wiedzieć, jakie czynniki im sprzyjają, by móc uniknąć problemów natury seksualnej.

Jako kolejną przyczynę zaburzeń erekcji wymienia się styl życia. Zaznaczył, że Polacy nie mają takiej kultury ruchu, jak jest na Zachodzie. A WHO zaleca, by mężczyźni dziennie chodzili minimum 30 minut.

Panowie stosują też nieprawidłową dietę i nie stronią od używek. – Te czynniki sprawiają, że wśród mężczyzn po 55. roku życia wzrasta grupa mająca zaburzenia erekcji – akcentował prof. Starowicz.

Z kolei urolog prof. Marek Sosnowski wśród schorzeń, których symptomem mogą być zaburzenia erekcji, wymienił cukrzycę, choroby naczyń obwodowych i choroby wieńcowe. Poinformował, że zanim pacjent zdecyduje się pójść do lekarza z problemem, mijają średnio dwa lata.

Źródła:

  1. https://www.termedia.pl/mz/Mezczyzni-pracuja-na-zaburzenia-erekcji-po-piecdziesiatce-,8691.html

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.