Jak działają leki na potencję?

Jak działają leki na potencję?

Z zaburzeniami erekcji zmaga się coraz większa liczba mężczyzn. Co ważne, dolegliwość ta dotyka znacznie młodsze pokolenia. Za obniżoną potencję odpowiada w dużej mierze współczesny styl życia: stres, złe nawyki żywieniowe, brak ruchu. To wszystko kumuluje się w organizmie i może prowadzić do problemów z erekcją[1][2].

Na szczęście jest wiele sposobów leczenia tego przykrego schorzenia. Jednym z nich są leki na potencję. Odpowiadamy, kiedy warto po nie sięgnąć, czy są bezpieczne i jak mogą pomóc rozwiązać problem z potencją?

Czy znasz czynniki zaburzeń erekcji?

Współcześnie z zaburzeniami erekcji zmagają się coraz młodsze generacje mężczyzn. Szacuje się, że w Polsce na ten problem cierpi aż 1,5 miliona mężczyzn. Leczenie podejmuje jedynie około 225 tysięcy[1].

Problemy z potencją mogą być potęgowane przez:

  • zbyt niską aktywność fizyczną,
  • niewłaściwą dietę,
  • używki,
  • siedzący tryb pracy,
  • przepracowanie,
  • stres,
  • choroby (m.in. nadciśnienie czy cukrzycę, depresję)[2].

Jak działają leki na potencję?

Wokół tematu środków na potencję narosło wiele mitów i półprawd. Zwolennicy preparatów poprawiających potencję są zdania, że to doskonały sposób na wyleczenie zaburzeń erekcji. Antagoniści zaś często przywołują ich negatywne oddziaływanie na organizm. Zatem jak to jest z tymi tabletkami na potencję? Jak działają i czy można je stosować bez obaw?

Głównym zadaniem leków na potencję jest usprawnienie pracy układu krążenia. Poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększa się drożność żył, co w konsekwencji powoduje znacznie sprawniejszy przepływ krwi do ciał jamistych penisa. Efektem takiego działania jest pełna erekcja i możliwość odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego z partnerką[1].

Czy stosowanie tabletek na potencję bez recepty jest bezpieczne?

Każdy produkt, który dopuszczony jest do obrotu na terenie Polski przechodzi szczegółowe i wnikliwe badania. Istotne jest to, abyś nigdy nie stosował tego rodzaju środków, jeśli przeszedłeś zawał, udar, masz niestabilną dławicę piersiową lub zażywasz leki uwalniające tlenek azotu[3].

Natomiast z prowadzonych badań nad wpływem preparatów na potencję na organizm zauważono, że mogą one regenerować nabłonek naczyń krwionośnych[3].

Oczywiście weź pod uwagę, że trwałych efektów działania nie zaobserwujesz bezpośrednio po zażyciu jednej tabletki, choć nie jest to wykluczone. Stałą poprawę swojej erekcji możesz zauważyć po kilku tygodniach stosowania danego preparatu[4].

Jakie mogą być niepożądane skutki uboczne zażywania leków na potencję?

Zażywanie niektórych leków na potencję może wywoływać niepożądane skutki uboczne, które nie są trwałe i występują bardzo rzadko.

Do najczęściej występujących powikłań można zaliczyć:

  • bóle i zawroty głowy,
  • uderzenia gorąca,
  • zaburzenia widzenia,
  • niestrawność,
  • kołatania serca,
  • suchość w ustach,
  • wysypka,
  • ból w klatce piersiowej,
  • zmęczenie,
  • przedłużona erekcja.

Dlatego istotne jest, abyś nie przekraczał dziennej zalecanej dawki leku. Kupujmy jedynie oryginalne i sprawdzone preparaty. Unikajmy tanich zamienników, ponieważ mogą one wyrządzić wiele szkód w naszym organizmie[4].

Zmagając się z problemami zaburzenia erekcji możesz sięgnąć po różnego rodzaju preparaty na potencję. Na rynku znajdziesz wiele tabletek na potencję bez recepty. Cieszą się one dużą popularnością, ponieważ ich zakup nie wiąże się ze wstydliwą często wizytą u specjalisty. Mogą okazać się skutecznym rozwiązaniem  kłopotliwych dolegliwości.

Wśród tych preparatów najpowszechniejsze są inhibitory fosfodiesterazy typu 5, czyli między innymi Viagra oraz środki rodzimej produkcji, jak Maxon Active[4]. To bezpieczny lek na potencję bez recepty, który jest dobrze tolerowany przez organizm.

Jednak zanim zdecydujemy się na konkretny produkt, sprawdźmy czy został on dokładnie przebadany, czy nie wywołuje negatywnych następstw i czy pochodzi z legalnych źródeł.

Tylko takie leki na potencję umożliwią  osiągnięcie pełnej erekcji i będą bezpieczne dla zdrowia.

Źródła:

  1. Rabijewski M. Zaburzenia erekcji – etiologia i leczenie. Przegląd Urologiczny. 2006;4(38):46-50.
  2. Grabski B, Cichoń Zaburzenia erekcji.Dostęp online: https://seksuologia.mp.pl/zaburzenia-seksualne/u-mezczyzn/92036,zaburzenia-erekcji Data dostępu 19.02.2017Dadej
  3. R. Etiologia i leczenie zaburzeń wzwodu prącia. Geriatria. 2008; 2:182-193.
  4. Grabski B., Cichoń Zaburzenia erekcji – leczenie farmakologiczne i operacyjne. Dostęp online: https://seksuologia.mp.pl/leczenie/104119,zaburzenia-erekcji-leczenie-farmakologiczne-i-operacyjne Data dostępu 19.02.2017

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.