FOTO2-1-17_06

Jak skutecznie przedłużyć stosunek?

Seks jest bardzo ważnym elementem w każdym związku i znacząco wpływa na relacje pomiędzy partnerami. Najważniejsze, żeby był w pełni satysfakcjonujący dla obydwu stron. Niestety, w niektórych przypadkach mogą pojawić się różnego rodzaju problemy. Dotyczą one między innymi przedwczesnego wytrysku lub też niemożności osiągnięcia erekcji. Kłopoty z potencją nie są marginalnym problemem. Borykają się z nimi bowiem nawet młode osoby. Istnieje jednak szereg sposobów, które umożliwiają podniesienie jakości swojego życia seksualnego. Jak przedłużyć stosunek? Z jakich środków dostępnych na rynku warto skorzystać?

W artykule znajdziesz następujące informacje:

Problemy z potencją – skąd się biorą?

Choć aktywność seksualna obniża się wraz z wiekiem, problemy z erekcją mogą dotyczyć również ludzi młodych. Potencja jest dla każdego mężczyzny niezwykle ważnym elementem życia. Sprawność seksualna umożliwia nie tylko prokreację, ale pozwala także w skuteczny sposób redukować stres oraz rozładowywać napięcie. Przedłużony stosunek wpływa korzystnie na poprawę atmosfery w związku.

Nie w każdym przypadku pojawia się jednak możliwość osiągnięcia oraz utrzymania wzwodu, pozwalającego odbyć w pełni satysfakcjonujący stosunek seksualny. Może być to spowodowane niskim przepływem krwi w prąciu lub problemami z unerwieniem, odpowiadającym za kontrolowanie erekcji. Zaburzenia erekcji mogą być następstwem wielu czynników, do których zaliczają się między innymi:

 • choroby, jak np. miażdżyca lub cukrzyca,
 • nieprawidłowości funkcjonowania układu nerwowego,
 • zaburzenia hormonalne,
 • niehigieniczny tryb życia, zła dieta, palenie papierosów, alkohol,
 • stosowanie niektórych leków,
 • problemy psychogenne.

Najlepszym rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy borykają się z problemami związanymi z brakiem erekcji, będzie skorzystanie z pomocy specjalisty. Choć rozmowa na temat seksualności dla wielu osób może być krępująca, to jednak właśnie szczegółowe postępowanie diagnostyczne, które uwzględnia badanie fizykalne, stan psychospołeczny oraz dotychczasową aktywność seksualną, będzie w stanie udzielić najwięcej odpowiedzi dotyczących źródła problemu.

Naturalne sposoby wzmacniania potencji

Jak wydłużyć stosunek i poprawić jakość swojego życia seksualnego? W wielu przypadkach może pomóc zmiana stylu życia lub codziennych przyzwyczajeń. Niektóre sposoby na przedłużenie stosunku można z łatwością wprowadzić do własnego życia. Bardzo ważna jest między innymi regularna aktywność fizyczna oraz zdrowa i dobrze zbilansowana dieta. Ćwiczenia fizyczne dobrze wzmacniają organizm, w szczególności korzystnie wpływając na układ naczyniowo-sercowy oraz poprawę krążenia. Dodatkowo podnoszą także poziom testosteronu w organizmie i poprawiają budowę ciała, co wpływa również na lepszą samoocenę.

Z kolei zdrowa dieta powinna być bogata w takie składniki, jak witamina E, cynk i arginina. Należy również unikać spożywania cukrów prostych, ograniczyć ilość tłuszczów nasyconych oraz zrezygnować z alkoholu. To właśnie wysokie spożycie tłuszczów oraz cukrów, które jest charakterystyczne głównie dla diety zachodniej, może w dłuższej perspektywie powodować dysfunkcję śródbłonka. To ważny czynnik, który przyczynia się do rozwoju zaburzeń erekcji. Dodatkowo dietę wspomagać można poprzez stosowanie różnego rodzaju ziół, które wykazują korzystne działanie na męską potencję. Należą do nich między innymi:

 • korzeń żeń-szenia syberyjskiego,
 • guarana,
 • miłorząb,
 • maca,
 • buzdyganek naziemny.

Zioła charakteryzuje zróżnicowane działanie na ludzki organizm. Mogą one poprawiać pracę układu krążenia, przepływ krwi i rozszerzać naczynia krwionośne. Niektóre z nich stabilizują także układ nerwowy oraz oddziałują korzystnie na układ hormonalny.

Dlaczego stosunek trwa zbyt krótko?

Nie każdy stosunek trwa wystarczająco długo, by obu partnerów odczuwało pełną satysfakcję. Wynika to z niemożności utrzymania wzwodu lub też przedwczesnego wytrysku, który uznawany jest jako objaw kliniczny i jednocześnie jednostka chorobowa. Osoby zastanawiające się nad tym, jak przedłużyć stosunek, mogą skorzystać z kilku rozwiązań. W przypadku pojawiania się przedwczesnego wytrysku, pomóc może między innymi regularna aktywność seksualna, która pomaga w rozładowaniu napięcia oraz pozwala na lepsze poznanie reakcji własnego ciała. Zaleca się również przeprowadzanie ćwiczeń metodą start-stop. Chodzi o wielokrotne doprowadzanie się do stanu poprzedzającego orgazm oraz wytrysk, a następnie tłumienie powstałego podniecenia. Na przedłużenie stosunku wpływają także silne mięśnie kegla. Zlokalizowane są one między kością łonową a ogonową. Regularne ćwiczenia pozwolą na zwiększenie kontroli nad wytryskiem oraz poprawią jakość erekcji. Na rynku dostępne są również specjalne prezerwatywy, przeznaczone dla osób chcących przedłużyć stosunek. Produkt wykonany z grubego lateksu w istotny sposób zmniejsza skalę doznań u mężczyzny.

Tabletki na potencję Maxon Forte

Jak leczyć zaburzenia wzwodu poprzez zastosowanie środków dostępnych w aptece? Wykorzystać można między innymi tabletki na potencję Maxon Forte. Można je nabyć bez konieczności posiadania recepty, co z całą pewnością stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą korzystać z wizyty u specjalisty. Maxon Forte w swoim składzie ma 50 mg sildenafilu . Pojawienie się sildenafilu było uznawane za prawdziwy przełom w leczeniu zaburzeń erekcji. Substancja wykazuje sprawdzone i silne działanie. Poprawia przepływ krwi w ciałach jamistych prącia, tym samym zwiększając jakość erekcji. Samo przyjęcie leku nie powoduje jednak samoistnego wystąpienia wzwodu. Żeby go osiągnąć, niezbędna jest stymulacja seksualna. Jej działanie rozpoczyna się już kilka minut od zastosowania. Tabletki na zaburzenia erekcji z sildenafilem mogą działać nawet do 5 godzin.

Bibliografia:

 1. History and the Present – a Breakthrough in Sexology Due to Introduction of Sildenafil Citrate – the First PDE-5 Inhibitor, prof. dr hab. n. med. Zbigniew Lew-Starowicz, https://journals.indexcopernicus.com/api/file/viewByFileId/99818.pdf
 2. The role of selected nutritional factors in erectile dysfunction, Katarzyna Okręglicka, Żaneta Skwierczyńska, Klaudia Wiśniewska, https://journals.viamedica.pl/seksuologia_polska/article/view/79-87/37044
 3. Jak przełamać tabu przedwczesnego wytrysku – zasady komunikacji pacjent-lekarz, Andrzej Depko, Piotr Radziszewski, http://ermedical.pl/doc/publikacje/jak_przelamac_tabu_PW.pdf

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.