Sildenafil – substancja stosowana w leczeniu impotencji i zaburzeń erekcji u mężczyzn

Sildenafil – substancja stosowana w leczeniu impotencji i zaburzeń erekcji u mężczyzn

Seks to jeden z przyjemniejszych aspektów życia człowieka. Jednak są sytuacje, kiedy sfera życia seksualnego pozostawia wiele do życzenia. Mówimy o nich w chwili kiedy niemożliwością jest odbycie satysfakcjonującego obie strony stosunku seksualnego.

A powodem, dla którego pojawiają się takie kłopoty, są problemy z erekcją u mężczyzn. Jak się okazuje, problem ten dotyka ponad 50% mężczyzn, którzy ukończyli 50. rok życia[1]. Czy z tym problemem można sobie poradzić? Czy leczenie impotencji jest możliwe?

Czym są zaburzenia erekcji?

Mając na myśli problemy z erekcją, mówimy przede wszystkim o problemach ze wzwodem. Konkretnie definiowane są one jako niemożność osiągnięcia wzwodu lub też niemożność utrzymania go na czas wystarczający na odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego[2].

Mimo że jest to przypadłość powszechna, gdyż szacuje się, że w Polsce boryka się z nią 1,5 miliona mężczyzn w różnym wieku[1], to jednak jest to problem bardzo krępujący mężczyzn. Z tego powodu często rezygnują oni ze współżycia seksualnego, zamiast spróbować sięgnąć po sposoby, które są w stanie przywrócić erekcję. Ponieważ najważniejszą informacją powinno być to, że leczenie impotencji jest możliwe i co ważne jest na to wiele sposobów.

Skąd biorą się problemy z erekcją?

Nie wszyscy mężczyźni zdają sobie sprawę, że u podłoża takich kłopotów leży naprawdę wiele czynników. Na erekcję, a raczej jej brak, wpływają używki, siedzący tryb życia, nadmierny stres. Przyczyną mogą być również choroby takie jak chociażby cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca czy choroby nerek.

Na niemożność uzyskania pełnego wzwodu, mimo odczuwanego podniecenia seksualnego, mogą wpływać także uwarunkowania psychiczne – niska samoocena, traumy z przeszłości, przeświadczenie że seks jest grzechem – to wszystko wpływając na męską psychikę, wpływa również na wzwód[3].

Jednak trzeba zdać sobie sprawę również z innej kwestii –  o problemach ze wzwodem nie można mówić kiedy raz czy dwa razy przydarzył się taki kłopot. Każdy ma prawo czuć się zmęczony, zestresowany, czego efektem jest właśnie brak erekcji.

Jednak o problemach, które powinny zostać ocenione przez specjalistę mówimy w sytuacji, kiedy kłopoty  z erekcją przydarzają się w ponad połowie podejmowanych stosunków seksualnych[2]. Wtedy warto rozważyć leczenie impotencji.

Jak powinno przebiegać leczenie impotencji?

Wszystko oczywiście zależy od tego, jakie czynniki wpływają na jej pojawienie się. Jeśli mówimy o czynnikach takich jak zła dieta, używki, stres to najprościej mówiąc, trzeba będzie wyeliminować szkodliwe czynniki. W przypadku leków, które mogą powodować impotencję, konieczna będzie konsultacja z lekarzem, czy istnieje szansa na zamianę ich na inne.

Jednak to wszystko wymagać będzie czasu. A przecież chcemy seksem cieszyć się jak najszybciej. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem, co zostało udokumentowane przez liczne badania, będzie sięgnięcie po sildenafil.

Cóż to takiego? Otóż sildenafil jest to silny wybiórczy inhibitor fosfodiesterazy typu 5. Jego zadaniem jest wspomaganie rozkurczu mięśni gładkich w prąciu, na skutek czego możliwy jest większy dopływ krwi. A to z kolei sprawia, że możliwa jest silna i przede wszystkim długotrwała erekcja[4].

Sildenafil bez recepty można dostać w postaci prepratu Maxon Active – wystarczy zażyć jedną tabletkę na godzinę przed planowanym stosunkiem seksualnym, aby móc cieszyć się silniejszą erekcją – pod warunkiem odpowiedniej stymulacji seksualnej.

Gdzie można nabyć produkty bazujące właśnie na sildenafilu? Otóż sildenafil apteka powinna mieć na składzie – wystarczy zapytać.

Jak jeszcze leczyć impotencję?

W przypadku gdy wystąpiły zaburzenia erekcji, leczenie może przebiegać na jeszcze inne sposoby. Omówiliśmy już, że warto sięgnąć po sildenafil bez recepty, jednak są też możliwości innego rodzaju. Zaliczamy do nich iniekcję substancji leczniczych do ciał jamistych, leczenie chirurgiczne, jak na przykład udrożnienie naczyń członka.

Warto skorzystać również z pomocy psychoterapeuty, jeśli problemy tkwią w naszej psychice[2]. Bez względu na wybór metody ważne jest to, aby w procesie leczenia impotencji uczestniczyli również partnerzy.

Źródła:

  1. Belowska-bień k, zdrojewicz z. Współczesne leczenie zaburzeń erekcji w praktyce lekarza rodzinnego. Przewodnik lekarza. 2004;7(1):81-83
  2. Grabski b., cichoń w. Zaburzenia erekcji. Dostęp online: https://seksuologia.mp.pl/zaburzenia-seksualne/u-mezczyzn/92036,zaburzenia-erekcji data dostępu: 27.02.2017
  3. Dadej r. Zaburzenia erekcji – fizjologia, epidemiologia, patofizjologia, diagnostyka i leczenie. Przewodnik lekarza. 2001;4(10):106-111 Sildenafil (opis profesjonalny). Dostęp online: https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=721  data dostępu: 27.02.2017

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.