INFORMACJA DLA FARMACEUTÓW

Ważna informacja o bezpieczeństwie leku zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

 

MAXON FORTE, 50 mg, tabletki powlekane (syldenafil)

 

Informacja dla farmaceutów

Do każdego opakowania leku MAXON FORTE dołączone jest narzędzie diagnostyczne (ankieta) dla pacjenta. Pamiętaj, żeby zalecić pacjentowi wypełnienie ankiety (narzędzia diagnostycznego) przed przyjęciem leku (ankieta różni się od tej dla leku MAXON ACTIVE, 25 mg).
Informacja dla farmaceutów oraz ankieta dla pacjenta umieszczone są również na stronie internetowej www.farmaceuta.maxonforte.pl.
Szczegółowe informacje na temat leku MAXON FORTE możesz znaleźć w Charakterystyce produktu leczniczego umieszczonej na stronie internetowej www.farmaceuta.maxonforte.pl.
Ankieta dla pacjenta jest umieszczona na stronie internetowej www.maxonforte.pl/ankieta.

 

Wybór odpowiedniej dawki

Jeżeli po wypełnieniu ankiety pacjent będzie mógł zastosować syldenafil, pomóż mu dobrać odpowiednią dawkę leku:

 

  • zaproponuj pacjentowi produkt w dawce 25 mg (MAXON ACTIVE, 25 mg), jeśli pacjent nie stosował do tej pory w ogóle leku z syldenafilem lub lek w dawce 25 mg okazał się wystarczająco skuteczny;
  • produkt w dawce 50 mg (MAXON FORTE, 50 mg) będzie odpowiedni, jeśli stosowane dotychczas przez pacjenta leki z syldenafilem w dawce 25 mg były nieskuteczne lub pacjent stosował już syldenafil w dawce 50 mg (lub większej).

W przypadku jeśli pacjent zwróci się do farmaceuty z pytaniami odnośnie wypełnionej już przez siebie ankiety, prosimy o udzielenie mu pomocy w celu odpowiedzi na pytanie, czy może stosować lek i w jakiej dawce, zgodnie ze schematem powyżej.

 

Inne ważne informacje

Jeżeli pacjent zapyta o stosowany przez siebie lek (lub leki), którego nazwa nie jest wymieniona w ankiecie, zweryfikuj i poinformuj pacjenta czy dany lek zawiera substancję czynną wymienioną w ankiecie i czy występuje ryzyko potencjalnie niebezpiecznych interakcji z syldenafilem.

Zwróć szczególną uwagę pacjenta na kwestie chorób sercowo-naczyniowych oraz możliwych interakcji z lekami wymienionymi w ankiecie.

Warto również poinformować pacjenta, że zaburzenia wzwodu mogą mieć związek z innymi schorzeniami (np. nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemia).

Zaleć pacjentowi, żeby w ciągu 6 miesięcy od rozpoczęcia stosowania leku MAXON FORTE udał się do lekarza w celu zdiagnozowania potencjalnych schorzeń i czynników ryzyka związanych z zaburzeniami erekcji.

Szczegółowe informacje na temat leku MAXON FORTE możesz znaleźć w Charakterystyce produktu leczniczego.

Zgłaszanie działań niepożądanych

Wszelkie podejrzane działania niepożądane proszę zgłaszać do:

 

  • Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel.: + 48 22 49 21 301, Faks: + 48 22 49 21 309, e-mail: ndl@urpl.gov.pl.
  • Podmiotu Odpowiedzialnego: Adamed Pharma S.A., Pieńków, ul. M. Adamkiewicza 6A, 05-152 Czosnów, e-mail: pv@adamed.com, tel. (24h): +48 22 732 7707.

jak działa lek?

maxon forte wspomaga rozkurcz mięśni gładkich w ciałach jamistych, powodując zwiększenie napływu krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego.

1 tabletka MAXON FORTE 50 mg syldenafilu
Działa już PO 12 MINUTACH** Zażyj przed stosunkiem
Działa DO 5 GODZIN Wymaga stymulacji seksualnej
1.7mln Polaków cierpi na problemy z erekcją*
65% Z nich nigdy nie powiedziało o tym lekarzowi*
80% Polaków przy wyborze specyfiku kieruje się łatwością dostępu (bez recepty)
*według danych Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej Badanie przeprowadzone metodą CAWI przez GfK Polonia w lutym 2016 r. Analizą objęto reprezentatywną grupę 600 Polaków w wieku 40-65 lat, u których występowanie problemów z potencją zostało stwierdzone na podstawie odpowiedzi na pytania kwestionariusza IIEF5.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.