Sposoby na przedwczesny wytrysk
Trudności z uzyskaniem wzwodu oraz przedwczesny wytrysk to jedne z najczęściej występujących problemów seksualnych. Szczęśliwie można im zaradzić – wystarczy tylko sięgnąć po ćwiczenia albo specjalistyczne, sprzedawane bez recepty preparaty. Sprawdź, jak przedłużyć stosunek za pomocą ćwiczeń i na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego leku.
Przedwczesny wytrysk – problem tysięcy Polaków
Mężczyźni bardzo rzadko rozmawiają o swoich problemach natury seksualnej, co może skutkować wrażeniem, że występują one bardzo rzadko. Niestety, nie jest to prawda. Specjalistyczne źródła podają, że problemy z erekcją oraz przedwczesnym wytryskiem można stwierdzić nawet u około 31% polskich mężczyzn w wieku od 18 do 59 lat [1]. W ogromnej większości przypadków zaburzenia te prowadzą do obniżenia samooceny oraz poczucia wartości, wzrostu liczby konfliktów i nieporozumień z partnerką oraz spadkiem jakości życia.
Na szczęście są sposoby na zażegnanie omawianych problemów. Warto je poznać, by zacząć na nowo cieszyć się udanym życiem seksualnym.
Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk Naturalne sposoby wzmacniania potencji
Istnieje wiele ćwiczeń, dzięki którym przedłuża się czas trwania stosunku seksualnego. Najbardziej zalecane to:
- Przyłożenie palców do centralnej części krocza
Przedwczesnemu wytryskowi można zapobiec poprzez przyłożenie trzech palców w miejsce między jądrami a odbytem i uciskanie tego punktu przez kilka chwil. W efekcie zyskuje się kilka minut, dzięki którym partnerka może osiągnąć orgazm.
- Uciskanie żołędzi penisa
W opóźnieniu wytrysku pomaga również zaciskanie żołędzi, czyli „główki” penisa. Obręcz z palców należy lekko zaciskać przez około 30 sekund. Po tym czasie – o ile podniecenie znacząco spadło, możliwy jest powrót do penetracji.
- Przerwa
Chcąc opóźnić zbliżający się wytrysk, można również po prostu przerwać penetrację i skupić się na pieszczeniu partnerki. Choć sposób ten wiąże się ze sporym wysiłkiem psychicznym, to jest bardzo skuteczny, a dodatkowo powoduje wzrost satysfakcji seksualnej u partnerki.
Po kilku minutach takiej „przerwy” podniecenie spada już na tyle, że można kontynuować współżycie.
- Ćwiczenie mięśni Kegla
W walce z przedwczesnym wytryskiem skuteczne będą również ćwiczenia mięśni Kegla. Potocznie uważa się, że są to treningi przeznaczone wyłącznie dla kobiet, jednak nie jest to prawdą. Ćwiczenia mięśni Kegla, czyli mięśni dna miednicy, umożliwiają mężczyznom nie tylko przedłużenie stosunku, ale również zwiększenie intensywności doznań.
Ćwiczenie mięśni Kegla jest banalnie proste. Aby wykonać trening, wystarczy wyobrazić sobie oddawanie moczu, a następnie spróbować przerwać „strumień” za pomocą mięśni. Takie ćwiczenia należy powtarzać z dużą częstotliwością, pamiętając o ich urozmaicaniu. Przykład dobrego treningu to 30 krótkich powtórzeń i 10 długich.
Mężczyznom, którzy zmagają się z problemem przedwczesnego wytrysku, zaleca się również masturbację na około godzinę lub dwie przed właściwym stosunkiem seksualnym. Ponowne przeżycie orgazmu będzie już utrudnione, co oznacza przedłużenie czasu trwania stosunku. Taka technika odradzana jest jednak w przypadku występowania kłopotów z erekcją .
Leki na przedwczesny wytrysk – czy są skuteczne?
Wielu mężczyzn zadaje sobie pytanie, czy w walce z przedwczesnym wytryskiem przydatne są leki. Szczególnym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszą się preparaty, które zawierają sildenafil . To substancja, która powoduje rozkurczenie się mięśni gładkich ciał jamistych penisa, co zwiększa napływ krwi do organu.
Zasadniczo wskazaniami do zażywania sildenafilu są zaburzenia erekcji, czyli jej brak albo trudności z jej utrzymaniem (wiotczenie penisa w trakcie stosunku). Sildenafil nie będzie jednak skuteczny w przypadku borykania się z przedwczesnym wytryskiem.
Jak kupić dobry lek na zaburzenia erekcji
W przypadku zaburzeń erekcji (z ang. ED – erectile dysfunction) skuteczne mogą okazać się produkty dostępne w aptece. Jednak kupując preparat przedłużający erekcję, warto zwrócić uwagę na jego skład. Dobre produkty, takie jak lek Maxon Forte, będą zawierały wspomniany już sildenafil. Pozytywne opinie na jego temat wynikają między innymi z faktu, że przy całej swojej wielokrotnie potwierdzonej skuteczności rzadko wywołuje on niepożądane skutki uboczne. Jeżeli nawet się one pojawiają, to mają łagodny przebieg i dość szybko ustępują [2]. Z badań wynika, że sildenafil jest dobrze tolerowany nawet przez pacjentów przyjmujących leki na nadciśnienie tętnicze [3].
Oczywiście ważne jest również to, jak dużo substancji czynnej znajduje się w jednej tabletce. Wspomniany już lek Maxon Forte zawiera aż 50 mg sildenafilu – najwięcej spośród preparatów dostępnych bez recepty. Może działać on już po około 12 minutach (zwykle jednak między 30 a 60 min) i jest skuteczny przez nawet 5 godzin.
Bibliografia
- P. Gałecki, A. Depko, S. Jędrzejewska, M. Talarowska, Orgazm człowieka z perspektywy fizjologicznej – część I (https://www.researchgate.net/profile/Monika-Talarowska/publication/230892601_Human_orgasm_from_the_physiological_perspective_-_Part_I/links/5406a8930cf23d9765a7fbc7/Human-orgasm-from-the-physiological-perspective-Part-I.pdf)
- P. Gałecki, A. Depko, S. Jędrzejewska, M. Talarowska, Orgazm człowieka z perspektywy fizjologicznej – część II (https://www.researchgate.net/profile/Monika-Talarowska/publication/231176973_Human_orgasm_from_the_physiological_perspective_-_Part_II/links/5406a8b30cf2c48563b25790/Human-orgasm-from-the-physiological-perspective-Part-II.pdf)
- Z. Zdrojewicz, M. Szewczyk, Punkt G – fakty i mity, Seksuologia Polska 2005, tom 3 nr 1 str. 23-28. (https://journals.viamedica.pl/seksuologia_polska/article/view/33637)
- M. Marzec, Wybrane zachowania seksualne z perspektywy ewolucyjnej, Seksuologia Polska 2014, tom 12 nr (https://journals.viamedica.pl/seksuologia_polska/article/view/15-22/27833)
- A. Dodziuk, Dobrze nam ze sobą, Wyd.: Instytut Psychologii Zdrowia PTP, 2004
- W.A. Fisher, N.R. Branscombe, C.R. Lemery (1983). The bigger the better? Arousal and attributional responses to erotic stimuli that depict different size penises. Journal of Sex Research, 19(4), 377-396.